Top Sport

Тежок удар за Борусија Дортмунд

Борусија Дортмунд до крајот на сезоната ќе биде без еден од своите најдобри фудбалери, Аксел Витсел.

Репрезентативецот на Белгија, се повреди во саботата, во победата на „милионерите“ во Лајпциг (1:3). Витсел, теренот во Лајпциг го напуштил по 30 минити игра.

Клубот објави дека Белгиецот ја скинал Ахиловата тетива и дека ќе отсутвува до крајот на сезоната.

Голема е веројатноста, поради оваа повреда, Витсел да го пропушти и Европското првенство.

Scroll to Top