Top Sport

Тоти ќе се обиде да го убеди Дибала да се пресели во Рим

Легендата на Рома, Франческо Тоти вели дека ќе се обиде да го убеди Пауло Дибала да си најде нов дом во римската престолнина, откако Аргентинецот потврди дека заминува од Јувентус на крајот на сезоната, откако не успеаја да дојдат до нов договор.

dobivaj vesti na viber

Повеќе тимови во Италија и во Европа се заинтересирани за „Ла хоја“, но Тоти вели дека ќе го искористи својот авторитет да го убеди Дибала да премине во тимот на Жозе Мурињо кога ќе се сретнат на „Сан Сиро“ следната недела во добротворен меч организиран од Самуел Ето.

„Ќе видиме дали ќе го донесам во Рим. Ќе се сретнам со него во понеделник и малку ќе го убедувам. Ќе играме заедно за мечот на Ето и ќе му дадам неколку совети. Ако луѓето во Рома се согласуваат, нормално“, вели Тоти.

quy luật đánh tài xỉu go88 GO88 - Cổng Game Đổi Thưởng 2022 | Link Tải Mới Nhất hack go88

Link tải SUNWIN Club cho Android APK | IOS mới nhất

Scroll to Top