Top Sport

Трамп: Американците се радуваа на поразот на фудбалерките

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп смета дека женската фудбалска репрезентација на САД го загуби првиот меч на олимпискиот турнир бидејќи се „woke“ (термин за расна и социјална освестеност).

САД по 44 меча без пораз, загубија со 3:0 од Шведска, пред да се вратат за 6:1 победа над Нов Зеланд.

„Вокизмот те тера да губиш, да го загубиш умот, и да те уништи како личност. Стануваш пореметен. Американската женска репрезентација е совршен пример за тоа. Затоа загубија од Шведска, а Американците беа среќни поради тоа“, изјави Трамп.

https://animetv.cc the god of high school animetv

Kamichama Karin Episode 26

AnimeFreak: Ronja Rövardotter (Dub) anime episode 26 online free at https://animefreak.ws animefreak dragon ball

Watch Hareluya II Boy Episode 3

Git project-hobbit: https://git.project-hobbit.eu/gogoanimebe

Gogoanimebe tumblr: https://gogoanimebe.tumblr.com/

Scroll to Top