Top Sport

Тренерот на Сараево доби отказ па се расплака пред камера (Видео)

Фудбалскиот клуб Сараево синоќа го отпушти тренерот Хусреф Мусемиќ. Отгказот ги изненади симпатизерите на тимот, а е резултата на поразот во градското дерби од Железничар.

Синоќа поранешниот фудбалер на Сараево и Црвена ѕвезда рекол дека е глупаво што добил отказ на коло до крајот на есенскиот дел од сезоната.

Ден по отказот тој гостувал на телевизијата „Хајат“ каде не можел да ги скрие солзите.

„не можат да ми ја земат статистиката и се она што го направив со Сараево. Не можат да ми ја земат титулата, ниту Купот…Тое се историски резултати. Се друго доаѓа и поминува. Вакво нешто ми се случува трет или четврти пат, веќе се навикнав да добивам отказ кога сум прв или втор на табелата. Тешко е да зборувам сега на таа тема. Во најмала рака ова не е коректно“, рекол Мусемиќ, а потоа одоворил на прашањето дали во иднина би се вратил во Сараево.

„Човек никогаш во животот не смее да рече не. Тоа не е се знае. Ќе се обидам малку да му се посветам на моето здравје“, одговорил низ солзи Мусемиќ.

Инаку на коло до крајот на првиот дел од сезоната во Босна и Херцеговина Железничар и Сареаво на врвот имаат по 35 бода.

2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team (https://kissanimeonline.com/m/QQYv) Episode 2 at website https://kissanimeonline.com gogoanime kissanime

Shaman King (2021) Episode Preview at website https://animeplanet.cc. See more anime planet list

Scroll to Top