Top Sport

Тричковски и Бејтулаи: Со нетрпение очекуваме да започне првенството

Репрезентацијата на Македонија на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство.

На денешниот брифинг со новинарите, Иван Тричковски и Егзон Бејтулаи ги споделија очекувањата пред самиот почеток на првенството.

„Одиграв одлична сезона во Кипар, постигнав многу важни голови. Тоа претставува дополнителен мотив за претстојното Европско првенство. Настап на едно вакво големо натпреварување е остварување на сонот на цела нација. Треба да продолжиме таму каде што застанавме. Ќе го дадеме максимумот на секој натпревар и ќе се бориме до крај за дресот со државен грб. Атмосферата во националниот тим е одлична. Сите со нетрпение очекуваме да започне првенството“, изјави еден од најискусните играчи во репрезентацијата, Тричковски.

„Се чувствувам одлично што сум дел од оваа репрезентација која направи историски успех. Со нетпрение го очекувам почетокот на првенството. Се надевам дека во Букурешт ќе се претставиме во одлично светло и ќе успееме да ги израдуваме нашите навивачи. Треба подеднакво добро да напаѓаме и да се браниме. Имаме одличен тим, подготвени сме за Евро 2020“, рекол Бејтулаи.

Извор/ffm.mk

https://gogoanime.be gogoanime 9. Sorcerous Stabber Orphen: Celestial Artifacts (Dub) Episode Full

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free. Sexy Commando Gaiden: Sugoi yo!! Masaru-san Specials (https://animebee.to/m/7ab6) Episode 2

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Space Pirate Captain Herlock: Outside Legend - The Endless Odyssey (Dub) Episode 13

KissAnime Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/aoxjt

Scroll to Top