Top Sport

Убедлива победа на Струга ТЛ против Вардар

Фудбалерите на Струга ТЛ го добија Вардар во одложениот натпревар, во Првата македонска фудбалска лига. Попладнево во Струга, актуелниот шампион го победи Вардар со 4:0 (0:0).

Актуелниот шампион го скрши отпорот на црвено-црните во второто полувреме. Ветеранот Ибраими го постигна првиот гол во 56.минута, предноста на Струга ја зголеми Мазрекај во 75.

До крајот по гол постигнаа Тахири во 84. и Јаровиќ во 93.минута.

Со овој триумф Струга дојде до 24 бод и има еден помалку од лидерите Шкупи и Шкендија. Вардар остана последен на табелата со 11 поени.

Foto/ facebook.com/Fcstruga

Scroll to Top