Top Sport

Убиен холандски фудбалер

Холандскиот фудбалер Келвин Мајнард синоќа бил убиен во Амстердам. Мајнард во кариерата играл за Волендам, Емен, Бартон и за клубови во Португалија, Белгија и Унгарија.

32 годишниот фудбалер бил во својот автомобил кога кон него напаѓачите, кои биле на скутер, испукале неколку куршуми. Мајнард веднаш им подлегнал на повредите.

Полицијата трага по убијците на Мајнард.

Watch Pokemon Journeys: The Series Episode 35 at website https://gogoanime.be. See more akame ga kill gogoanime

Watch Shaman King (2021) Episode 2 Preview (https://kissanimeonline.com/m/Brld/ep-1) at website https://kissanimeonline.com. See more demon slayer kissanime

Scroll to Top