Top Sport

УЕФА го затвори стадионот на Скендербег

Албанскиот фудбалски клуб Скендербег наредниот натпревар во Лига Европа ќе го игра пред празни трибини на стадионот во Елбасан.

УЕФА го казни Скендербег поради недоличното однесување на навивачите на дуелот со белградски Партизан одигран пред две недели.

Покрај тоа УЕФА го казни Скендербег и парично со 60.000 евра.

Скендербег е казнетпоради недолично скандирање, палење на пиротехника и расистичко однесување на навивачите.

Двата тима својот реванш ќе го одиграат в четврток од 19 часот во Белград.

Scroll to Top