Top Sport

Ван Бронхорс го презеде Бешикташ

Холанѓанецот Џовани ван Бронхорст е нов тренер на Бешикташ, објави клубот на социјалните мрежи.

Ван Бронхорст (49) потпишал договор на две сезони, со можност за продолжување на соработката за уште една година.

Во својата кариера ги тренираше Феенорд, Гвангжу и Глазгов Ренџерс.

Бешикташ годинава го освои Купот на Турција, а следната сезона ќе игра во Лига Европа.

Scroll to Top