Top Sport

Ван Гал ќе ја предводи Холандија

Луј Ван Гал, наскоро ќе го започне третиот мандат, како селектор на фудбалската репрезентација на Холандија. 69-годишниот тренер ќе ја предводи Холандија, во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар.

Ван Гал, реши да ја прекине пензијата и да му се врати на фудбалот. На функцијата тој доаѓа на местото на Франк де Бур. Холандија со Де Бур, немаш успех на ЕУРО 2020. „Лалињата“, ги победија трите натпревари во фазата по групи, но испаднаа во осмина-финалето од Чешка.

Претходно, Ван Гал, бил селектор на Холандија од 2000 до 2002 и од 2012 до 2014 година. Со Холандија на Светското првенство во Бразил го освои третото место.

AnimeFLV: The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) anime episode 24 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

Website https://gogoanime.be: Watch Pokemon: Eevee and Friends gogoanime Episode Full cautious hero gogoanime

AniWatch: The Morose Mononokean (Dub) anime episode 13 online free at https://aniwatch.pro aniwatch.me

Forums bagisto: https://forums.bagisto.com/user/animeflixnl

Osf: https://osf.io/qmc52/

Northsinai gov: http://www.northsinai.gov.eg/citizens/cases/Lists/List/DispForm.aspx?ID=21451

Scroll to Top