Top Sport

Видал (случајно) го бакна грбот на Јуве, па им даде гол!

Артуро Видал, каде и да игра, со себе носи контроверзи. Тоа беше случај и во неделното дерби помеѓу Интер и Јувентус, во кое прво го бакна грбот на Јуве, клубот за кој настапуваше четири сезони, пред потоа во првото полувреме да им забие гол.

Гушкајќи се со својот поранешен капитен, Џорџо Кјелини пред мечот, Видал го бакна логото на „старата дама“, навлекувајќи го бесот на навивачите на „нераѕурите“, пред да се „оправда“ со гол во 12. минута со кој Интер има 1:0 водство на полувреме.

The King's Avatar (https://animefreak.ws/m/al6o) Episode 12 at AnimeFreak animefreaks anime

Rent-a-Girlfriend Episode 12 at Funimation funimation basic plan

Scroll to Top