Top Sport

(Видео) Анчелоти: Се жалат за офсајдот? Ние се жалиме за поништениот гол на Начо

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчалоти им одгови на ривалите од Баерн, кои имаат поплаки на судењето. Во 13.минута од судискоот надополнување, Де Лихт постигна гол за 2.2, но неколку секунди претходно помошникот на судијата Марчињак го крена знаменцето, поради што главниот судија ја прекина играта.

Баварците се лути, сметаат дека според правилата судијата требало да пушти акцијата да заврши па потоа да бара помош од ВАР собата. Од таборот на Баерн тврдат дека по мечот добиле извинување од помошникот на Марчињак.

„Полемиката околу офсајдот лесно може да се објасни. Можеби не беше офсајд, но се слушна свирчето на судијата и ние застанавме. Тоа е тоа“, изјави тренерот на Мадрид и дополни:

„Во Баерн се жалат на офсајдот? Добро, тогаш се жалиме за поништениот гол на Начо. Мислиме дека Кимих глумеше“, изјави Анчелоти.

Scroll to Top