Top Sport

(Видео) Бејер за четири минути ја урна Борусија во Дортмунд

Хофенхајм со пресврт ја победи ја победи Борусија во Дортмунд со 3:2, во 23.коло од Бундеслигата.

Гостите во втората минута ги шокираа навивачите на традиционално распродадениот стадион „Сигнал Идуна Парк“.

Сепак, домашните од 21. до 25. минута постигнаа два гола и го свртеа резултатот во своја полза. Најпрво го погоди Мулен, потоа Шлотербек и двата пати на асистенција на Ројс.

Тоа не ги поколеба играчите на Хофенхајм. Младиот Максимилијан Бејер погоди двапати од 61. до 65. минута

По овој пораз Дортмунд остана на четвртото место, додека Хофенхајм ја прекина серијата од пет меча без победа и стигна до седмото место.

Scroll to Top