Top Sport

(Видео) Џабе Роналдо, Мане и Брозовиќ – Ал-Наср со втор пораз во низа

Клубот на Кристијано Роналдо, Ал-Наср го доживеа и вториот пораз во низа на стартот на шампионатот на Саудиска Арабија, откако ниту со него, со Садио Мане и со Марцело Брозовиќ во составот не постигнаа гол при 0:2 поразот од Ал-Тавун.

Камерунецот Леандре Тавамба ги донесе гостите во водство во 20. минута, за победата да биде запечатена во 90. минута преку Ахмед Батусаин.

Scroll to Top