Top Sport

(Видео) Дуран спречи триумф на Ливерпул на „Вила Парк“

Фудбалерите на Астон Вила и Ливерпул одиграа возбудлив натпревар во претпоследноот коло на Премиер лигата на „Вила Парк“ во Бирмингем.

На крајот немаше победник 3:3. Победа на Ливерпул не дозволи Колумбиецот Дуран.

Ливерпул поведе во втората минута по грешката и автоголот на голманот Емилијано Мартинез, Јури Тиелеманс израмни во 12. минута.

Гостите од „Енфилд“ заминаа на пауза со предност што им ја донесе Коди Гакпо во 23. минута.

Во продолжението Астон Вила заигра подобро, иако Ливерпул стигна до 1:3 преку Кванса во 48. минута.

Тогаш на сцена стапи Колумбиецот Дуран, кој најпрвин погоди во 79.минута, а потоа во 88.минута избори бод на својот тим.

Ливерпул е трета со 79 поени, Астон Вила е на четвртата позиција со 63 бода.

Scroll to Top