Top Sport

(Видео) Елтон Џон ги пречека шампионите Манчестер сити

Фудбалерите на Манчестер сити, нормално, славеа цела вечер по освојувањето на трофејот од ФА купот по слатката победа над градските ривали Манчестер јунајтед, и при пристигнувањето во Манчестер имаа посебен гостин.

На аеродромот тие беа пречекани од англиската поп-легенда, Елтон Џон, и приликата ја искористија за неколку селфија.

Scroll to Top