Top Sport

(Видео) ФК Работнички: Постигнавме регуларен гол, судиите не го признаа

Фудбалерите на Работнички, вчера во Охрид одиграа 1:1 со Воска спорт.

По мечот од клубот реагираа дека сериозно се оштетени. во 72.минута не им бил признат чист гол.

„ФК Работнички е сериозно оштетен на вчерашниот натпревар против Воска спорт!
Не е признат регуларен гол во 72.минута, што може да се погледне од видеото“, објави клубот на својата страница на „Фејсбук“.

Работнички е деветти на табелата со 28 бода, колку што има и Воска спорт една позиција подолу. Три бода помалку имаат Македонија ЃП и Брегалница кои се на последните две позиции.

Scroll to Top