(Видео) Гави го повреди коленото, во солзи го напушти теренот

Шпанија и Грузија го играат натпреварот од 10.коло во А групата, од квалификациите за пласман на ЕП. Натпреварот има ревијален карактер, Шпанците пред две кола обезбедија место на ЕУРО 2024, а Грузија не може да напредува повеќе од четвртото место на табелата.

На полувреме резултатото е 1:1, откако Шпанија повреде со голот на натурализираниот Ле Норман во четвртата минута, а во 10.минута изедначи Кварацхелија.

Првото полувреме нема по добро да го памети младиот играч на Барселона, Гави. Поради повреда на коленото, во 26.минута тој со солзи во очите го напупти теренот.

Се уште не е познат степенот на повредата, сигурно е само дека Гави извесен период нема да му биде на располагање на својот тренер Чави.