Top Sport

(Видео) Лапорт погоди од 70 метри против Интер Мајами

Целиот свет беше подготвен да го гледа спектаклот и „последниот танц“ меѓу Кристијано Роналдо и Лионел Меси оваа вечер, но наместо двобојот на легендите, видоа спектакуларен гол.

Роналдо поради повреда остана во свечената ложа, а Меси на клупата на Интер Мајами.

Сепак, славата ја украде стоперот на Ал Наср, Ајмерик Лапорте, кој во 12. минута од речиси 70 метри ја погоди противничката мрежа.

Сите во Ријад беа шокирани од потегот на играч чија примарна задача никако не е да постигнува голови.

Scroll to Top