Top Sport

(Видео) Луис Суарез игра како во најдобрите денови

Луис Суарез доживува нова младост во дресот на Гремио.

Уругваецот постигна уште еден спектакуларен гол, во победата од 3:1 над Интернасионал.

Суарез веќе во седмата минута спектакуларно погоди за 1:0 по соло продор и одличен удар. Подоцна запиша асистенција за Бител за конечни 3:1.

Суарез досега во седум одиграни кола има постигнато два гола и забележа една асистенција во бразилската Серија А.

Scroll to Top