Top Sport

(Видео) Мбапе не знаејќи на јавноста и откри кога Реал ќе го објави неговиот трансфер

Килијан Мбапе кариерата ќе ја продолжи во дресот на Реал Мадрид. Напаѓачот утрово на францускиот претседател Емануел Макрон му открил кога трансферот ќе биде официјално потврден.

Претседателот на Франција го посети кампот на националниот тим кој се подготвува за Европското првенство. На заминување разговараше со Мбапе.

„Како си? Дали е потпишано?“, го праша Макрон францускиот напаѓач, а тој кимна со главата како потврда.

Потоа, Макрон го праша Мбапе кога се ќе биде официјализирано, а тој одговори:

„Вечерва, вечерва“.

Во Реал го чекаа крајот на сезоната и одигрувањето на финалето на Лигата на шампионите, за да го објават трансферот на Мбапе.

Scroll to Top