Top Sport

(Видео) Миовски го однесе Абердин во финалето на Лига купот

Foto/ BBC

Македонскиот репрезентативец, Бојан Миовски, го однесе Абердин во финалето на Лига купот на Шкотска.

Миовски, во 78.минута го голот со кој Абердин славеше победа над Хибернијан. Полуфиналниот меч се играше на „Хмпден парк“ во Глазгов.

Репрезентативецот на Македонија, голот го постигна кога неговиот тим имаше играч помалку на теренот.

Абердин, по пауза од четири години повторно ќе се бори за трофејот во Лига купот. Противник во финалето ќе му биде подобриот од утрешноот полуфинале меѓу Хартс и Глазгов Ренџерс.

Scroll to Top