Top Sport

(Видео) Миовски избран во тимот на сезоната во Шкотска

Maкедонскиот репрезентативец Бојан Миовски доби награда за извонредите парти во Премиер лигата на Шкотска. Миовски е избран во идеалниот тим на сезоната.

Миовски го предводи нападот во формацијата 4-3-3 заедно со Лоренс Шанкленд од Хартс, Тио Бер од Мадервил.

Инаку, Миовски денеска постигна гол во полуфиналето на Купот против Селтик, но неговиот тим не успеа да се пласира во финалето.

Натпреварот заврши 3:3, а Селтик пебал-серијата ја доби со 6:5.

Scroll to Top