Top Sport

(Видео) Навивачите на Барселона дивееја: Винисиус, умри

Низа хаотични сцени се случија низ улиците на Барселона во пред натпреварот меѓу Барселонаи ПСЖ.

Повеќе од 3.000 луѓе неколку часа ги чекаа автобусите на двата клуба да пристигнат на „Монжуик“.

Додека ги чекаа автобусите, домашните навивачи ги навредуваа Килијан Мбапе и Усман Дембеле, но и Виниус.

„Винисиус, умри“, скандираа навивачите.

Неколку навивачи на Барселона го каменуваа сопствениот автобус во хаосот, мислејќи дека во тој автобус се фудбалерите на ПСЖ. Кон автобусот летаа остриги и шишиња…

Во текот на денот со полицијата се судирја и навивачите на ПСЖ.

Scroll to Top