Top Sport

(Видео) Пеп се изнасмеа на прашањето колку се јаки Манчестер јунајтед

На Манчестер јунајтед (повторно) не им оди најдобро. Затоа можеби не зачудува и реакцијата на тренерот на нивниот главен градски ривал Манчестер сити, Пеп Гвардиола кога беше запрашан колку во моментов се јак ривал.

За време на прес-конференцијата пред мечот од ЛШ против Црвена звезда, Гвардиола зборуваше за тоа колку е силен стартот на почетокот на Арсенал и Ливерпул, а кога еден новинар го прекина за Манчестер јунајтед (очигледно на шега), реакцијата на Пеп беш јасна.

Scroll to Top