Top Sport

(Видео) Суарез во солзи се прости од Гремио

Луис Суарез во солзи се прости со навивачите на Гремио. Легендарниот Уругваец го постгна единствениот гол во победата на Греми над Васко де Гама.

Суарез се сели во Интер Мајами, за Гремио одигра 52 натпревари, постигна 27 гола.

„Испиша прекрасно поглавје во нашата историја. Каде и да си, засекогаш ќе бидеш бесмртен“, напиша Гремио.

Суарез во Интер ќе игра со својот голем пријател Меси и поранешните соиграчи од Барселона, Бускетс и Алба.

Уругвајската легенда ќе потпише едногодишен договор со Интер со опција за продолжување на договорот за 2025 година.

Scroll to Top