Top Sport

(ВИДЕО) Така се слави Мундијал – Аргентинците во делириум

Соблекувалната на аргентинската репрезентација беше посебно весело место откако Лионел Меси со хет-трик помогна да се совлада Еквадор со 3:1 и да се обезбеди место на Светското првенство во Русија следната година.

Меси, нормално, беше првата ѕвезда,  а меѓу целата хистерија, Хавиер Маскерано најде време да постави едно интересно видео.

Scroll to Top