Top Sport

(Видео) Тросар и Едегард го вратија Арсенал на врвот во Премиер лигата

Фудбалерите на Арсенал повторно се лидери во Премиер лигата. Избраниците на Микел Артета победија со 2:0 на гостувањето кај Вулверхемптон, па се пред Манчестер сити со бод и натпревар повеќе.

Фудбалерите на Арсенал не се откажуваат од шампионската трка. Славеа во Премиер лигата по елиминацијата од Лигата на шампионите.

Голот на Леандро Тросар во последните моменти од првиот дел им го трасираше патот кон победата на играчите на Микел Артета.

Се беше решено во петтата минута од судиското надополнување во вториот дел кога Мартин Њдегард за конечни 0:2.