Top Sport

(Видео) Вест хем поведе од пенал, Фиорентина врати преку Бонавентура

Вест хем јунајтед и Фиорентина постигна два брзи гола за на дваесетина минути пред крајот на финалето на Конференциската лига да е 1:1.

„Чеканите“ во 61. минута добија пенал, кој Саид Бенрама безмилосно го реализираше, но само шест минути подоцна, ветеранот Бонавентура израмни за италијанскиот тим.

Scroll to Top