Top Sport

(Видео) Влаховиќ не дозволи уште еден кикс на „старата дама“

Фудбалерите на Јувентус го совладаа Фросиноне со резултат 3:2 (2:2) во натпреварот од 26. коло на италијанската Серија А.

Централна фигура на натпреварот беше српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ, кој постигна два гола во првото полувреме, а потоа асистираше за победничкиот гол во 95. минута.

Првиот гол го постигна Влаховиќ во 3. минута. Следуваше шок за „старата дама“, Фросиноне со головите на Чедира и Бресанини направи целосен пресврт. .

До крајот на првиот дел Влаховиќ го изедначи резултатот.

Тоа беше негов деветти гол во Серија А во седум одиграни натпревари во 2024 година.

До победата Јувентус дојде во 95.минута со голот на Ругани, со што „старата дама“ ја прекина серијата од епт натпревари без победа.

Scroll to Top