Top Sport

Во Лидс утврдија: Алиоски не се „смирил“ по атракцијата на тренинг (видео)

Фудбалот во Англија е пред одлука за рестартирање, што очигледно му годи на македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски кој не можеше да се возддржи на тренинзите на неговите Лидс јунајтед во исчекување на рестартот и можното враќање на славниот клуб во Премиер лигата.

Со видеото кое го објави клубот на својата Фејсбук страница одеше интересна легенда: „Па, тој дефинитивно не се смири за време на карантинот“, откако по постигнат гол, тој реши возбудата да ја покаже на камерата.

Scroll to Top