Top Sport

Вознемирувачки сцени од Катар – Усман Кулибали колабираше на терен

Усман Кулибали, репрезентативецот на Мали, и десен бек на катарскиот клуб Ал-Вакрах имаше застрашувачка епизода на мечот против Ал-Рајан, откако колабираше на теренот во финишот на првото полувреме, и преживеа само по медицинската интервенција.

32-годишниот Кулибали е последниот во низата на случаи каде што професионални фудбалери колабираат или имаат здравствени проблеми на фудбалските терени. Кристијан Ериксен мораше да биде оживуван на ЕУРО 2020, додека Серхио Агуеро мораше да се пензионира поради проблеми со срцето. Тука се и неколку смртни случаи на фудбалери од Гватемала, Оман и Хрватска.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 7

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 4

AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations

anime websites Naruto

online anime To Your Eternity

Scroll to Top