Top Sport

Жиру има договор со Лос Анџелес

Оливие Жиру на крајот од сезоната ќе ја заврши одисејата со Милан.

Извонредниот француски напаѓач ќе се пресели во МЛС лигата, во тимот Лос Анџелес ФК, како слободен играч.

Французинот по Европското првенство ќе ја заврши репрезентативната кариера и до пензионирањето ќе се посвети на клупскиот фудбал.

Жиру во својата кариера, покрај Милан, ги носеше и дресовите на Арсенал, Челзи, Монпелје, Тур, Истер и Гренобл. За репрезентацијата одигра 130 натпревари и беше светски првак во Русија во 2018 година.

Scroll to Top