Top Sport

Жоелинтон го доближи Њукасл до финале во Карабао куп

Њукасл направи голем чекор напред кон пласманот во финалето на Карабао купот откако го победи Саутемптон на гости со 0:1. Стрелец на единствениот гол на вечерашниот дуел беше Жоелинтон во 73.минута.

dobivaj vesti na viber

За седум дена ќе се одигра и реваншот на „Сент Џејмс Парк“, по што ќе биде познат првиот финалист.

Во второто полуфинале на Карабао куп се среќаваат Нотингем Форест и Манчестер Јунајтед.

Scroll to Top