Top Sport

Жорди Алба, конечно, добил возачка дозвола – досега татко му го носел на тренинзи!

Фудбалерот на Барселона, Жорди Алба, конечно ја добил својата возачка дозвола на 31 година, по што неговиот татко Мигуел ќе може да одмори, бидејќи досега тој имал обврска секој ден да го носи синот на тренинзи на „Ноу Камп“.

Поранешниот дефанзивец на Валенсија, веднаш си купил автомобил, Ренџ Ровер Спорт и неговото пристигнување на тренинг-центарот „Жоан Гампер“ беше споделено од Давид Ибањез, новинар на „Телечинко“.

Scroll to Top