Top Sport

„Зинченко да прекине со шоуто – ако сака да оди во војна, веднаш нека оди“

Фудбалерот на Галатасарај, Серж Орие, се огласи на социјалните мрежи по повод изјавата на фудбалерот на Арсенал, Олександр Зинченко, дека ќе војува ако треба.

Украинецот неодамна зборуваше за војната во Украина во интервју за Би-би-си.

„Ако ме повикаат да се борам, дали ќе одговорам? Одговорот е јасен, би одел во војна“, биле зборовите на Зинченко во чија искреност не е убеден Орие.

„Престани со своето шоу и оди таму (во Украина). Вистинските доброволци никој не ги вика“, му порача Орие на Зинченко.

Scroll to Top