Top Sport

Златан е Златан, нема одмор ниту на јахта!

Златан Ибрахимовиќ и покрај своите 38 години нема намера да стави крај на кариерата и има неверојатна волја да остане во најдобра форма.

Златан помина одлични седум месеци во Милан во кои постигна 11 голови и според последните вести планира да остане уште една сезона кај „росонерите“, за кои ќе добие околу 4 милиони евра.

По крајот на сезоната во Серија А, Златан како и повеќето професионални фудбалери го искористи времето да замине на мал одмор, овојпат на јахта во близината на Сен-Тропе во Франција, но за разлика од другите фудбалери, тој го искористи овој момент за тренинг. Неверојатно.

 

View this post on Instagram

 

Do like me, stay in shape with @buddyfit_it

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Scroll to Top