Top Sport

Златан на 39 години прави работи што се возможни само на „ФИФА“

Милан веќе ја загубија трката за титулата во Серија А, но тоа вчера не му попречи на Златан Ибрахимовиќ да направи потег кој, искрено, претходно сметавме дека е возможен само на виде-играта „ФИФА“.

И без да постигне гол при 2:0 победата над Беневенто, најдобриот потег на „росонерите“ го направи токму Златан во 83. минута во двојното проигрување со Саму Кастилехо, за кое на крајот дури се лутеше што не резултираше со гол. Да потсетиме, човекот има 39 години!

WCOStream we bare bears wcostream: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Episode 19 (https://wcostream.cc/m/Zx4N/ep-19)

AnimeDao animedao tower of god: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 13

Scroll to Top