Top Sport

Златан на рехибилатација со убав поглед на Сардинија

Златан Ибрахимовиќ летото го користи за рехабилитација по операцијата на коленото, и барем ужива во убав поглед на одмор на Сардинија, додека физиотерапевтот му ја масира ногата.

dobivaj vesti na viber

40-годишниот Швеѓанец најверојатно ќе паузира барем до крајот на 2022, откако се реши да оди на операција да го „среди“ коленото, но не се пензионираше туку потпиша нов договор со Милан со „минимална“ плата.

Scroll to Top