Top Sport

Златан оздраве: Оди е.и се, корона!

Златан Ибрахимовиќ, конечно, доби добри вести, откако се опорави од корона вирусот и заврши со изолацијата и во негов стил и порача на короната да се „е.е“, велејќи дека Бог доаѓа по неа.

Ветеранот на Милан имаше одличен старт на сезоната со три гола во два меча, но потоа доби позитивен тест на КОВИД-19, пропуштајќи неколку мечеви на „росонерите“. Сега, тој преку Твитер потврди дека медицинските власти му дале зелено светло да се

„Подобар сум! Здравствените власти потврдија, карантинот е завршен. Одиме надвор!“, напиша Ибрахимовиќ со два хештега: #fuckcovid19 #godiscomingforyou.

Scroll to Top