Top Sport

Атланта први ќе бираат на драфтот во НБА

Атланта Хокс ќе го одбере првиот играч на претстојниот НБА драфт, беше одлучено во неделата на лотаријата за топчињата, со имињата на тимовите не влегоа во овогодинешниот плеј-оф.

Атланта, која имаше само 3 отсто шанси да го освои првото место и да го избере претстојниот прв „пик“ од таа позиција, сега ќе може да го добие најдоброто што може да го понуди драфтот, барем според проценките на експертите.

Инаку, овој драфт, според експертите е еден од најслабите во последните години.

Првите 10 екипи кои ќе бираат на драфтот:

Атланта Хокс
Вашингтон Визардс
Хјустон Рокетс
Сан Антонио Спарс
Деторит Пистонс
Шарлот Хорнетс
Портланд Трејл Блејзерс
Сан Антонио Спарс
Мемфис Гризлис
Јута Џез

Scroll to Top