Top Sport

ЦСКА го „демолираше“ Панатинаикос сред Атина

ЦСКА Москва со неверојатни 11 тројки во првите 20 минути игра ги „уништи“ Панатинаикос за 98:74 победа на гости во единствениот меч од денешната програма во Евролигата, додека сите други натпревари беа откажани поради проблемите со КОВИД.

Мариус Григонис со 19 поени, Даниел Хекет со 17 поени и Торнике Шенгелија со 16 поени беа лидери на „Армејците“ кои ја добија втората третина со 34:13 за водство од речиси 30 поени на полувреме (33:60).

Панатинаикос не успеа да се врати во второто полувреме и за нив најдобри беа Јоанис Папапетру со 16 поени и Кендри Пери со 15 поени. Со победата, ЦСКА го подобри скорот на 11-7, додека ПАО паднаа на 4-14 по четвртиот пораз во низа.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freak tv AnimeFreak Attack on Titan

anime to watch AnimeFreak The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

AnimeFreak My Hero Academia Season 4 Episode 23

AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

watch animes AnimeFreak Attack on Titan Season 3 (Dub)

Scroll to Top