Top Sport

Ентони и Тандер имале страшно патување до Чикаго

Тимот на Оклахома Сити тандер имале страшно патување по поразот од Минесота тимбервулвс во петокот навечер, откако нивниот авион „Делта“ се удрил со птица.

По вториот пораз во Минесота за една недела (со 119:116), тимот патувал до Чикаго, каде што се судира со Булс денеска, и Кармело Ентони го објави епилогот на „тешкиот“ пат – дупката на предниот дел на Боинг 757 моделот.

„Што би моеже да удриме во ова доба од ноќта. Сите сме безбедни. Секоја чест за пилотот“, напиша Ентони.

Scroll to Top