Top Sport

Фотогалерија – МЗТ загуби од Игокеа

Кошаркарите на МЗТ не успеаја да го добијат еден од најзначајните натпревари во сезоната. Во „Јане Сандански“, МЗТ доживеа пораз од Игокеа 78:84, во 22. коло од АБА лигата.

dobivaj vesti na viber

МЗТ сега има скор четири победи и 18 порази и е во невозможна ситуација да избори опстанок во лигата.

Фото: Игор Паневски

 

 

Scroll to Top