Top Sport

Харден во Бруклин во мега-трејд на четири тима

Хјустон рокитс му ја исполнија желбата на Џејмс Харден и го испратија во Бруклин нетс во мега-трејд на четири тимови, вклучувајќи ги и Индијана и Кливленд, јавува „ЕСПН“ и повеќе американски медиуми.

Нетс им испратиле на Хјустон „пакет“ кој вклучува повеќе кошаркари и избори на драфтот и го вклучува Карис Леверт, кој потоа е трејдуван во Индијана пејсерс а Виктор Оладипо. Џарет Ален и Торин Прајс од Нетс ќе отидат во Кливленд кавс како дел од зделката, додека Рокитс ќе ги добијат Данте Егзам од Кливленд и Родионс Куруч од Бруклин. Хјустон исто така добива три пика на драфтот на Бруклин (2022, 2024, 2026), како и првиот избор на драфтот на Кливленд во 2022.

Со мега-договорот, Харден повторно ќе игра со колегата од Оклахома Сити, Кевин Дурент, а во Нетс е и Кајри Ирвинг, тим со кој Бруклин дефинитивно е меѓу фаворитите на Истокот. Исто така Харден си заминува од Хјустон не во најдобри односи, откако неговата изјава дека тимот „не е доволно добар“ не наиде на добра реакција кај тимот и кај фановите.

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement (https://animeplanet.cc/m/rvZb) Episode 1 at website https://animeplanet.cc jojo's bizarre adventure anime planet

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban Episode 10 at Funimation funimation digital copy

Scroll to Top