Top Sport

Инцидент во Портланд – Ќе се степаа Хиро и Нуркиќ

Инцидентот помеѓу Тајлер Хиро и Јусуф Нуркиќ го обележа натпреварот помеѓу Мајами и Портланд.

Мајами славеа победа 115:109, а Хиро и Нуркиќ замалку ќе се степаа во последната минута.

Нуркиќ направи јак блок, Хиро заврши на паркетот. Играчот на Мајами потоа го турна Босанецот, кој се обиде да му удри тупаница.

Судиите и соиграчи спречија поголем инцидент.

Scroll to Top