Top Sport

Јасикевичиус побара тајм-аут, па од страна ги гледаше играчите

Кошаркарите на Барселона го забележаа третиот пораз во домашната АЦБ лига. Валенсија, победи во Барселона со 100:90.

Поразот на Барселона тешко му падна на темпераментниот тренер Шарунас Јасикевичиус.

Литванецот толку им се налутил на своите кошаркари за лошата игра, што при еден тајм-аут во второто полувреме воопшто не им се обрати.

Дури и не погледнал кон клупата, да види што се случува во тајм-аутот кој го водеа неговите помошници.

 

My Hero Academia (Dub) Episode 13 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium account

Dr. Stone Episode 24 at Funimation sword art online season 3 english dub funimation

Scroll to Top