Top Sport

Каде отиде стомакот на Џејмс Харден?

НБА фановите останаа зачудени за неколкудневната трансформација на Џејмс Харден по неговиот трејд во Бруклин нетс, по што некои дури тврдеа дека тој носел „вештачки“ стомак за да изгледа дебело додека бил во Хјустон рокитс.

Пред неколку дена се појави фотографија од Харден на тренинг со Рокитс, на која беше забележливо дека има вишок килограми, но во саботата навечер, тој блесна со трипл-дабл за Нетс и изгледаше значително послаб и далеку подобро физички подготвен.

Бидејќи е невозможно тој да ослабел 10 килограми за една недела, многумина на социјалните мрежи беа зачудени од трансформацијата, со шпекулации дека намерно носел „дебело одело“ за да примора Хјустон да го продадат.

Харден со неверојатна партија на дебито за Нетс

 

Watch My Hero Academia 4 (Dub) Episode 22 at AnimeHeaven animeheaven dragon ball

Watch Gleipnir (Dub) Episode 6 at website https://crunchyrollfree.com. See more watch one piece stampede online free crunchyroll

Scroll to Top