Top Sport

Керол нема намера да се пензионира, ќе игра уште една сезона

Џејси Керол, еден од најдобрите шутери во Европа, нема намера да се пензионира по завршувањето на сезоната. „Марка“, пишува дека 38-годишниот Американец, ги известил челниците на Реал, дека е подготвен да игра уште една сезона.

Истиот извор, пренесе дека во клубот ја поддржале одлуката на Керол.

Ветеранот, има добра статистика оваа сезона. Во Евролигата има просек по натпревар од 9,7 поени и 1,2 скока.

„Бум бум Керол“ десет години го носи дресот на Реал. Со „кралскиот клуб“ пет пати бил шпански и два пати европски шампион.

Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 5 at WCOStream wcostream amazing world of gumball

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500 at ANIMEFLIX anime flix app

Scroll to Top