Top Sport

КК Пелистер се засили со Сеад Хаџифејзовиќ

Кошаркарскиот прволигаш Пелистер се засили со босанскиот центар Сеад Хаџифејзовиќ. Тој има 33 години, а минатата сезона настапувал во Србија, во тимот на Колубара.

Хаџифејзовиќ потпиша едногодишен договор со Пелистер.

Искусниот кошаркар покрај Колубара, има настапувано и за екипите на Босна Ројал, Черкаси Манкис, Нови Пазар, ЧСМ Галати, Сенкур, Слобода Тузла, Какањ и Вогошча Сараево.

Scroll to Top